Muut
693689

Sven Palmqvist

(Ruotsi, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Ruotsi, 1906-1984)

SKÅL, glas. "Ravenna", Sven Palmqvist, Orrefors 1973.

Kvadratisk med rundade hörn. Dekora v rutor med stänk i orange mot blå fond. Signerad ORREFORS Ravenna Nr 5565 Sven Palmqvist. Höjd ca 9, diameter ca 15,5 cm.

Två mindre kantnagg. Obetydligt fotnagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet