Koppar, målad plåt samt mässing. Spis med skorsten och tillbehör. Fiskgryta, kaffepanna, tre grytor samt bakplåt. Med petroleumbrännare. Märkt DRGM. Längd 28 cm, höjd 29,5 cm.
Slitage. Anlöpningar, repor, färgbortfall samt bucklor. Fläckar. Pipan på kaffepannan tilltryckt. En lucka saknas.