BONADER samt VÄVNADER, 4 st, Märta Måås-Fjetterström, signerade MMF, innan 1942.
Bl a "Täppan". Mått 38x38 till 128x63 cm.
Varierande slitage, samtliga med bleknad. En med omfattande lagning samt fläck. "Täppan" med ett smärre hål.