Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

BOK, Sammandrag af Capitain Jacob Cooks Andra Resa, 1783.

SAMMANDRAG AF CAPITAIN JACOB COOKS ÅREN 1772, 73, 74 OCH 1775 OMKRING SÖDRA POLEN FÖRRÄTTADE RESA hwarwid herrar Forsters och Furneaux Journaler blifwit jämnförde och nyttjade; Innehållande Det hufwudsakeligaste af de på denna Resa gjorda Nya Uptäckter i Söderhafwet, Rörande Södra Polens Ishaf, Nya Uptäckte Öars Naturalier och Inwånarnes Tänkesätt, Seder, Klädedrägt, m. m. Upsala: Tryckt hos Directeuren Johan Edman, På egen bekostnad, 1783.
Senare pärmar (1893). Ca 18 x 12 x 3 cm.

Slitage, skador, fläckar, spår av skadedjur, senare klotter. Ej helt genomgången.

Lähtöhinta
1 500 SEK