SALONGSGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, 1900-tal.
Ljust målad med skuren bronserad dekor. Randig textilklädsel. Karmstol, 4 stolar, taburett samt bord. Bordets diameter 82, höjd 60 cm.
Slitage, märken, repor, pigmentbortfall, fläckar, rangligt. Renoverat och kompletterat bla senare målat.