Skålfat med dekor i famille rose med lotusblad och krysantemum, diameter 21 cm. Oktogonala tallrikar med dekor av byggnader och trädgårdar, diameter 22 cm. Djup tallrik med figur i landskap, diameter 23 cm.
Skålfat lagade, en med bottensprickor. Alla med nagg. Djup tallrikar med bottensprickor. Glasyrslitage.