Nivia, automatic med 25 jewel urverk, ljus urtavla, guldfärgat stavindex och datumfönster, 1900-talets andra hälft. Boett i 18K guld. Diameter 34 mm. Certina, manuellt, omkring sekelskiftet 2000, gulddoublé. Inskription. Diameter 34 mm. Etui medföljer.
Slitage. Etuiet är sliten. Ej funktiontestad.