VÄGGAPPLIQUE, förgylld brons och mässing, sengustaviansk, sent 1700-tal.

Stomme av förgylld brons och mässing. Behängd med prismor. Två svängda ljusarmar. Dekor av bockhuvud. Höjd ca 58 cm.

Repor. Någon buckla. Några nagg. Något sneda ljusarmar.

Lähtöhinta
4 000 SEK