Rotfaner och svärtat, lackat trä. Förgylld metall. Mjukt stoppade sitsar. Höjd 106 cm.
Slitage, smärre repor och slagskador. Metallen ställvis anlupen. Klädseln med fläckar och på två av stolarna hål.