Tudelat. Överdel med tallrikshyllor. Underdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Tre lådor. Bredd 122. Djup 88. Höjd 210 cm.
Senare målning. Kompletterat med senare bakstycke. Torrsprickor. Lagningar. Renoverat. Slitage, repor och märken.