FRIEDRICH SCHRÖDER-SONNENSTERN, färglitografier, 3 st, signerade och numrerade 139/275, daterade 1971.
3 st litografier i portfölj (ursprungligen 5 st). Figurkompositioner. Bladstorlek 56 x 79 cm.
Ej ramade, alla i samma portfölj. Några hanteringsveck. Fläckar/smuts längs kanterna. Något gulnade.