Marie Helene Aarestrup

(Norja, 1826-1904)
Marie Helene Aarestrup
(Norja, 1826-1904)

MARIE HELENE AARESTRUP, olja på duk, signerad, daterad Snogeholm 1869

Porträtt föreställande Ulla Piper (1866-1928). Samtida förgylld ram. 45 x 37.

Duk med skada/hål. Oxiderad fernissa. Krackeleringar. Ram med sprickor.

Lähtöhinta
3 000 SEK