Medalj med inskriptionen "Winner Gymnastic Teams", i etui. Minnesplaketter för London 1908 samt Stockholm 1912. Etsning med texten "To N R Hellsten Winner of First Prize for Gymnastic Teams at The Olympic Games London 1908", plåtens mått 50 x 36 cm.
Ytslitage. Repor. Etsning gulnad samt ej examinerad ur ram. Etui till medalj med skador.