REMBRANDT HARMENSZ. VAN RIJN, etsning, 1652, senare avdrag, troligen Basan (1700-tal).
"Faust". 21,2 x 16 cm.
Gulnat, fläckar, uppfäst med tejp på två ställen a tergo.
Biörklund, BB52-4.