Fanerat med teak. Benställning av ek. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med fyra lådor. Bredd 153. Djup 41. Höjd 120 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken. Mindre avslag på list i bakkant.