SPEGELRAM, empire, 1800-talets första hälft.
Guldbronserad samt med bemålning i grönt, lunettformad dekor med parställda gripar. Bredd 37, höjd 80 cm.
Glas saknas, slitage, smärre fläckar och bemålning i grönt.