En tekanna, en gräddsnipa samt en sockerskål med lock av Anders Gustaf Millberg, Stockholm, 1900. Höjd 8 - 11 cm. En kaffekanna av KGMG AB, Uppsala, 1913. Höjd 19 cm.
Bruksslitage, repor och anlöpningar. Obetydliga bucklor.