LOCKBÄGARE, silver, Stephan Halling, Örebro 1785. Vikt ca 256 gram.

Konisk på fot. Invändigt förgylld. Lock krönt av blomma. Inskription, dopgåva bl a 1786. Höjd 16 cm.

Lock och fotring med bucklor. Några repor.

Lähtöhinta
5 000 SEK