JOSEF WILHELM WALLANDER. Olja på duk. Otydligt signerad, daterad 1873 a tego.
Rastande män. ca 37 x 45 cm.
Duk med ställvis hårt slitage, tvättad. Mindre missfärgning. Mindre krackelyr och pigmentbortfall. Repor och märken.