ALFRED LENICA, akvarell på papper, signerad.
Komposition. A tergo signerad och daterad Warsaw 1963. 41 x 58 cm.
Gulnat blad. Smärre krackelyr och veck.
Tidigare såld på Stockholms Auktionsverk Moderna 23 oktober 2014.