Stommar i bambu och rotting. Stolar med dynor i grön-mönstrat tyg. Bordsskiva fanerad med teak. Bord längd 75, bredd 45, höjd 57 cm.
Bruksslitage, fläckar. Skiva med smärre fanerskador. Tyg ställvis blekt och med mindre hål. Rotting av på enstaka ställen.