Mahogny. Runt matbord med delad skiva, centralben med fyrdelad fot, diam 120, l 120-288 med tre iläggsskivor, 12 stolar med lätt bakåtsvängd rygg, fyra spjälor med lotusformade kapitäl, stoppade sitsar.
Slitage, repor, fläckar.