"Sjösala". Bestående av: 9 matgafflar (längd 18), 10 matknivar (19,5), 11 matskedar (18), 9 förrättsgafflar (15,5), 10 förrättsknivar (16,5), 8 efterrättsskedar (15,5) samt smörkniv (16).
Sedvanligt bruksslitage och repor, ett knivblad anfrätt.