VASER 3 st, SKÅLAR 2 st OCH KARAFF, Erik Höglund, Boda, 1950-/60-tal.
Grön glasmassa, varav fem stycken med dekor av bubblor. Alla delar signerade H och olika modellnummer, den stora skålen även Boda. Två stycken även etikettmärkta. Höjd ca 10-19 cm.
Bruksslitage. Karaffen med spricka. Repor.