SLAGLÅSREVOLVER, Eli Whitney Navy Revolver, 1800-talets mitt, kaliber 36.

Kammarstycke för sex skott. Mässingsdetaljer. Kolv av trä. Modellnr 18668. Nummerriktig. Längd 34 cm. (Eli Whitney Navy revolver chambered for .36 Caliber. Octagon barrel, wood grips).

Ej funktionstestad. Mindre träflisa borta i kolven. Bruksslitage.

Lähtöhinta
12 000 SEK