HENRY GILLARD GLINDONI, akvarell, signerad och daterad 1907.
Interiörscen. Bildstorlek 54 x 75 cm. Enligt etikett: Nr 1 The screen scene from the play "The school for scandale".
Ej examinerad ur ram.