Ando Utagawa Hiroshige

(Japani, 1797-1858)
Ando Utagawa Hiroshige
(Japani, 1797-1858)

TRÄSNITT, 6 stycken, bla Utagawa Hiroshige, Japan, 18-1900-tal

Landskapsmotiv med figurer, bland annat "Yoshiwara, no. 15", från Fifty-three Stations of the Tokaido (Tokaido gojusantsugi). Ca 13 x 18,5 respektive 18,5 x 25. .

Ej examinerad ur ram. En ram saknar glas, det träsnittet med veck och skador.

Lähtöhinta
3 000 SEK