På rund träsockel. Med svart skärm. Plakettmärkt "Fänrik o Holst tack från befäl och rekryter vid tunga Plut I, Hansjö 1940". Höjd utan belysningsmontering 31cm.
Slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad.