Vitlackerad mdf. Fyra lådor med frästa figursågade handtag. Stämplad "ASPLUNDS STOCKHOLM" på översta lådans sida. Längd 90, bredd 43, höjd 110 cm.
Bruksslitage. Smärre lagningar med ifylld färg.