Kellot
680402

VÄGGUR, s k Schwartzwaldur, sent 1800-tal.

Trä och bemålad mässingsplåt. Lod och pendel finns. Maskstunget. Höjd 25 cm.

Bruksslitage och skador. Glas saknas. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK