Stomme av skinnklädsel. Dekor av pärlspik. Lösa plymåer ii rygg och sits. Klädsel av plysch.
Slitage, repor och märken. Renoverade. Delvis senare klädsel på stomme av skinnimitation. Fläckar. Bristningar. Ett ben med avslag.