WILHELM BORMANN, skulptur, brons, signerad Bormann
Antikiserande krigare. På fast sockel av sten. Höjd inklusive sten ca 52 cm.
Slitage, repor och märken. Rester efter plakett vid sockel. Avslag vid sockel.