I träetui med etikett märkt "Deese Gewichte Maakt Abraham de Wilde op de Nieuwendÿk tot Amsterdam". Vikter samt vågskålar i metall. Askens längd 13 cm.
Bruksslitage. Renoverad och kompletterad. Fläckar. Anlöpningar och rost. Märken och skav. Mindre skador.