Stommar i mässing med kupor i klarglas. Etikettmärkta. Två extra glaskupor medföljer.
Bruksslitage. Repor nagg samt mindre avslag och anlöpningar. Ej funktionstestade. Smärre tillverkningsdefekt på vägglampans stomme. Vägglampa med avklippta sladdar.