Olika dekorer. Fyra tallrikar, diameter 22 - 23 cm. Ett stekfat, längd 33 cm. En skål, längd 18 cm.
Bruksslitage. Nagg och glasyrbortfall. Hårsprickor. Stekfat med lagnignar.