ELDSKÄRM, 1900-talets första hälft.

Bemålad plåt samt gulmetall. Dekor av växter och fjäril. Tredelad och vikbar. Längd 34+38+34, höjd 110 cm.

Bruksslitage. Repor, fläckar och anlöpningar. Bucklor samt något skev list. Färgbortfall, delvis ifyllt. Viss tobaksdoft.

Lähtöhinta
1 500 SEK