LATERNA MAGICA, SAMT GLASPLÅTAR, 9 lådor, omkring år 1900.

Målad plåt, detaljer i mässing. Glasplåtarna, 8 lådor, med motiv av bl a Italien, böcker med informationen om bilderna medföljer, samt box, daterad 1935. Höjd ca 40 cm.

Slitage, anlöpningar, repor, skav. Ej funktionstestad. Glasplåtarna ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK