SKEDAR, 5 stycken, olika mästare, silver, vikt 320 g.

Två stycken Carl Ahlstrand, Askersund 1794.
Två stycken Stephan Halling, Örebro 1793-95.
En sked London, 1700-talets slut.
Längd ca 21 cm.

Bruksslitage, en skeds skaft något skadad.

Lähtöhinta
1 500 SEK