EINAR NORELIUS, 4 tecknade förlagor, tusch och akvarell på papper, för tidning FIB. Monogramsignerade o daterade 45-53.
Ett ark uppfodrat på hårdare papper. Arkens storlek ca 30 x 25 samt 37 x 26. Mindre variation av storlek förekommer.
Mindre skador, med bland annat veck, samt hål i hörn. Mindre fläckar och missfärgning.
kommer från konstnärens hem.