Rak form. Två lådor. Teak med björklister. Uppfällbara klaffar. Hurts med tre lådor. Längd 135,5 + 2 klaffar á 45cm/st, djup 80, höjd 72,5cm. Nyckel finns.
Slitage. Fläckar. Repor. Märken.