ROLF ADLERCREUTZ, archival pigment print, signerad och numrerad 3/20, framtagen 2015
David Bowie, Trident Studio. Bilden tagen i london 4 maj 1970 i samband med en intervju av den svenske journalisten Bosse Hansson. Intervjun ägde rum i studion på St Anne's Court i Soho där Bowie höll på att spela in albumet "The man who sold the world". 52 x 70. Intygad á tergo.
Ej examinerad ur ram.