Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024
Korut
674808

BROSCH samt RING, Stockholm, 1800-talets andra hälft och 1900-talets början.

Brosch, Carl Otto Zetterberg, Stockholm, 1851. Bladformad med graverad dekor. Längd 4,5 cm. Minnesring, med svart emalj och små sötvattenspärlor, Harry Hermansson, Stockholm, 1926. Storlek 18/56. Totalvikt ca 8 g.

Lod av renovering ses på båda broschen och ringen. Mindre hål på undersidan av ringen. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK