ERNST BILLGREN, skåp, signerad Ernst Billgren och numrerad 53/100.
Klätt med laminat och mosaik. Lådans handtag av patinerad brons i form av rävhuvud. À tergo signerat Ernst Billgren samt numrerad 53/100. Bredd 28, djup 24, höjd 40 cm.
Smärre slitage.