Teak. För väggmontgering. Totalhöjd på väggfästen ca 190 cm.
3 skåp, bredd 80 cm, djup 38-40 cm, höjd 51 cm.
4 tidningshyllor, bredd 80 cm, djup 30 cm.
6 hyllplan, bredd 80 cm, djup 24 cm.
Slitage, repor, avslag. Beslag för väggmontering medföljer, men ej fullständigt genomgånget. Nyckel saknas.
Har enligt uppgift varit placerad på italienska ambassaden i Stockholm.