BANKETTER, ett par, Karl Johan, 1800-tal.
Bl a mahognyfanerade. Stoppad klädd sits, sadelgjord. Sabelben, uppsvängd ryggbricka med svärtade knoppar.
En ryggbricka utbytt. Slitage.