MINIATYRER i schatull, 12 st, stengods, Sven Wejsfelt, Gustavsberg studio, 8 st signerade med studiohanden.
Skål, gulgrön harpälsglasyr. Signerad UNIK 2003. Höjd 2,5 cm, diameter 5 cm. Vas med utdragen hals. Gulbrun glasyr. Signerad UNIK 2003. Höjd 7 cm. Vas, röd/grön oxblodsglasyr, Höjd 6,5 cm. Vas, oxblodsglasyr. Signerad UNIK -90. Skål på fot, gul harpälsglasyr. Signerad UNIK 00. Höjd 3 cm. Skål på fot grön/brun glasyr. Signerad UNIK 2007, höjd 2,8 cm. Vas, ljusgrön glasyr, höjd 5 cm. Vas, blå/brun harpälsglasyr, signerad UNIK, höjd 6,5 cm. Skarabéer, 4 st, 3-5,5 cm, ej signerade.
Slitage.