SAMEKNIVAR, 2 st, Gunnar Edholm samt möjligen Sten Åke Forsberg, monogramsignerade, delvis daterade, 1900-tal.
Slidor i läder och horn med ristad dekor samt en med präglat läder. Dekor av tjädrar. Fästen i horn, ett med metalldetalj. Stålblad. En kniv daterad -91. Längd inklusive slidor 22,5- 23,5 cm.
Bruksslitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?