BRICKA, tenn. Ossian Elgström, Firma Svenskt Tenn, 1930. Formgiven 1928.
Graverad dekor av renar. Diameter 44,5 cm.
Ställvis slitage och repor. Baksida med pålödd hängkrok. Något böjd kant. Kant med gåvogravyr.