Betsat lövträ. Bord, 6 stolar och två karmstolar. Stolar med fast stoppad sits och kopplad benställning. Bord med en iläggskiva a 48 cm. Längd 160. Bredd 107. Höjd 75 cm.
Slitage. Repor och märken. Klädsel med slitage.