MINIATYRVASER 6 st och MINIATYRSKÅLAR 3 st, stengods. Sven Wejsfelt, Gustavsberg studio, 1980-tal.
Olika former och glasyrer, bl a harpälsglasyrer i blå, gröna och orange toner. Signerade G, studiohand Swen eller SW, några också med årtal. Höjd ca 4-9,5 cm.
Obetydligt slitage.